Dekoratiivse killustiku laotamise protsess ei ole niivõrd hirmutav ja keeruline, kui see võib tunduda esmapilgul. Selleks tööks ei vaja mingeid erilisi teadmisi ja spetsiifilisi oskusi, piisab osata kasutada kühvel-labidat, käsi ja lülitada sisse fantaasia.

Ehitusplatsi, mida eeldatakse kaunistada killustikuga, ettevalmistamine seisneb mulla pealmise kihi eemaldamises. Kui krunt on kuiv, siis piisab lõigata ära 7-10 sentimeetrit, kui niiske - 15-20. Seda vajalikku meedet on tarvis esiteks kamara eemaldamiseks, ning teiseks, drenaažiks, niisketes kohtades. Maha võetud krunt asendatakse liiva või liiva ja kruusa seguga, millele tuleb valada peale vett ja nuiata. Nuiamise tihedus sõltub sellest, millisteks eesmärkideks krunti valmistatakse. Kui eeldatakse, et see hakkab olema jalgtee, või sellel lihtsalt hakkavad käima inimesed, siis nuiata tuleb hinge põhjast. Kui see hakkab olema lillepeenar, kuiv järv jne, siis ei ole tugevat nuiamist vaja.

Ettevalmistatud ala tuleb piirata bordüüriga, millena kasutatakse puidust raiepakke, jämedat veerist, vineeri või plastikribasid, lõppude lõpuks, tavalisi äärekivisid. Terve bordüüriga piiratud ala tuleks teha üles sünteetilise materjaliga isolatsiooni jaoks. Materjal peab olema vee- ja õhuläbilaskev, kuid piisavalt paks. Materjalile valatakse veel peale 2-3 cm liivakihi.

Noh, nüüd ongi üldiselt kõik, koht on ette valmistatud. Märgistame joonistuse, ühtlaselt jaotame dekoratiivse killustiku kihiga umbes 3 cm ja voila! Las kõik kadestavad! Meie toodetud dekoratiivse killustiku kasutamise tingimusel värv GARANTEERITULT ei tuhmu 5 aastat kindlasti! Sellise garantiiaja kehtestas värvi tootja. Kuid praktika on näidanud nüüd juba 13. aastat selle värviga värvitud killustiku asumist atmosfääri tingimustes ilma märgatava värvi tuhmumisteta.