Murukärg | mururest | geokärg ECORASTER

ECORASTER vastab täielikult ja kindlalt kõikidele tänapäeval kehtivatele nõuetele, mis puudutavad ökoloogiliselt ohutut krundi pinna tugevdamist. Murukärjed on valmistatud ümbertöödeldud polüetüleenist ja on ökoloogiliselt ohutud. Tänu kokkupanemise lihtsusele ja kärje kaalule võtab ühe valmiskihi pindalaga 1,35m2 panemine üsna vähe aega, mis võimaldab ühe päevaga panna mitmeid tuhandeid ruutmeetreid. Ettevalmistatud pinnasele õigesti paigaldatud ja omavahel ühendatud moodulid kujutavad endast ühte terviklikku pinda. Murukärje enda ning selle ühenduste konstruktsioon välistab tühemikkude ja sissevajuvate kohtade tekkimist või selle äärte väljatulemist.

Otsustage ise – kuidas Te hakkate ECORASTER-it kasutama, sest kasutamisvõimalusi on peaaegu lõputu hulk. Olgu selleks ratsasport või golfiväljakud, aia-, maastiku- või teedeehitus, katuste haljastus või isegi nõlvade tugevdamine!


ECORASTER murukärgede kasutusalad

Murukärg parkimisplatsi jaoks: ECORASTER E40, E50, GE50, GE40.

Ökoparkla – sõiduvahendite parkimiseks mõeldud plats, mis on muruga üle külvatud ja murukärjega tugevdatud, mis hoiab ära taimejuurte autoratastega kahjustamist ning aitab säilitada aiamaa esteetilist välisilmet. Ökoparkla aitab lahendada transpordivahendite paigutamise probleemi ning samal ajal säilitada rohelist muruplatsi väga heas seisukorras. Ökoparkla rajamiseks kasutatakse musta või rohelist värvi ECO murukärge, mis on valmistatud vastupidavast ja külmakindlast polüetüleenist. Murukärg parkimisplatsi jaoks – see on võimalus rajada autode parkimiseks mõeldud platsi kas eramaja, avaliku hoone või kaubanduskeskuse kõrvale. Antud lahendus erineb montaaži lihtsuse, pika kasutusea ja väärilise välisilme poolest. Ökoloogilisest vaatenurgast aga avaldavad ökoparklad sellistes suurtes linnades nagu Tallinn positiivset mõju ka õhu koostisele ja üldisele õhkkonnale. Ökoparkla rajamiseks vajaminevate kulude maksumus on tunduvalt väiksem kui traditsiooniliste variantide puhul, sest langeb ära vajadus kulutada vahendeid lisaehitusmaterjalide (paduäravoolude, kaevude jt) ja spetsiaalse tehnika soetamisele ning tööjõu palkamisele. Ettevõte «GRAN PREMIUM» annab võimalust soetada parkimisplatsi jaoks mõeldud murukärge kasutades ära meie koostöö süsteemi soodsaid tingimusi. Selle ettevõtte poolt toodetava ja müüdava kauba peamisteks omadusteks on:

 • keskkonnasõbralikkus,
 • paigaldamise lihtsus,
 • pikk kasutusperiood.

Auto alla pandav murukärg – põhimõte ja nüansid

Ökoparkla – on muru, mille põhjaks on kõrge vastupidavusega polüetüleenist moodulid. Ökoparkla jaoks kasutatava murukärje värv võib langeda kokku taimestiku värvusega, mispärast ei paista plastkonstruktsioonid rohu seest eriti välja. Sellised rajatised on väga vastupidavad mehaaniliste mõjude suhtes ning kaitsevad rohtkatet ka siis, kui selle peal hakkab sõitma rasketransport. Ökoparkla rajamiseks mõeldud murukärg hoiab ära pinnase erosiooni ning on pika kasutuseaga. Kõik materjalid, millest on murukärg valmistatud, ei kõdune ega lagune, nad on korrosiooni ja ümbritseva keskkonna tegurite kahjulike mõjude suhtes kindlad. Ökoparkla maksumus on tunduvalt väiksem võrreldes traditsiooniliste parkimiskohtade rajamise maksumusega – ei ole vajadust teostada betoonitöid ning soetada või rentida spetsiaalset ehitustehnikat. Aiamaale ja muudesse kohtadesse rajatud ökoparkla ei nõua suuri kasutuskulusid, mis tõestab selle mõistlikkust majanduslikust vaatenurgast. Plastist valmistatud ökoparkla rajamiseks kasutatav murukärg ei nõua erilisi oskusi ning kalleid lahendusi selle paigaldamiseks. Tulevasele parkimisplatsile tehakse kõigepealt killustikust patja, mis edaspidi hakkab täitma drenaažikihi rolli, seejärel – viljarikas kiht, mille peale paigaldatakse kärge ning lõpus ajatakse kinni turba-liiva seguga ja külvatakse üle muruga. Aja möödudes rohi ja muud taimed tärkavad ja kasvavad pikemaks ning murukärg muutub märkamatuks. Parkla jaoks mõeldud murukärg kaitseb kindlalt taimede juurestikku, mistõttu ei mõjuta muru peal sõitvad autod selle välisilmet. Parkla jaoks mõeldud murukärjel on veel üks eelis, nimelt on muruplatsi aluspõhi tänu selle kärje kasutamisele kaitstud hästi ka ilmategurite kahjuliku mõju eest – peale sademete väljalangemist ei teki muruplatsile auke ja muid süvendeid. Selleks, et ökoparkla jaoks soetatud murukärje maksumus oleks vastavuses selle kvaliteediga, tuleks eelistada kogenud antud toodete tootjaid, kes on juba ammu oma väärika nime turul ära teeninud. Meie toodang eksisteerib muide maailmaturul alates 1993. aastast ning tänaseks päevaks on müüdud juba üle 10mln m2 ECORASTER murukärge üle kogu maailma.

 

Murukärg aiamaa jaoks: ECORASTER E30, E40, E50, S50.

Tiheda, ühtlaselt kasvava ja hooldatud rohtkattega korralik muru – see on iga nii elamis- kui ka äri- või tootmiskinnisvara omaniku eesmärk. Istutatud taimestikuga korrastatud territoorium hoone ees on kõrge staatuse ja edukuse tunnuseks, sest varem ei saanud paraku iga tarbija endale lubada sellise muruplatsi rajamist ja korrastamist seoses selle protsessi keerukuse ja kallidusega.

Kaasaegne tehnoloogiline protsess on muutnud täielikult enne seda eksisteerinud olukorda. Aiamaa jaoks mõeldud murukärg – võimalus rajada ilusat muruplatsi mitte ainult aiaradadel, vaid ka teie auto parkimisalal.

Meie ettevõtte poolt pakutaval aiamaa jaoks mõeldud murukärje peamisteks omadusteks on:

 • tervise ja ümbritseva keskkonna jaoks kahjulike elementide puudumine koostises;
 • lihtne paigaldamine;
 • vastupidavus keemiliste ja füüsiliste mõjude suhtes;
 • vastupidavus niiskuse ja ümbritseva keskkonna tegurite toime suhtes.

Meie ettevõtte poolt pakutav aiamaa jaoks mõeldud murukärg – see on kvaliteetsete materjalide ja kaasaegsete tehnoloogiate koosmõju. Õige kokkupanemise ja paigaldamise puhul peab meie toodang päris kaua vastu, nõudmata seejuures kallihinnaliste hooldustööde läbiviimist.

Murukärje kasutamine aias ja suvilas – saadavad eelised

Üheks teguriks, mis märkimisväärselt raskendab traditsioonilise muru hooldamist, on kamara väljauhtumine, murendumine ja selle kannatamine mehaaniliste mõjustuste all. Murukärg aitab tugevdada mulda aiamaal ning vähendada igasuguste koormuste mõjutusi. Samuti kaitseb antud toode taimede juurestikku, soodustades nende kiiret kasvu ja ilusat väljanägemist.

Aiamaal kasutamiseks mõeldud murukärg – koosneb spetsiaalsetest polüetüleenist valmistatud moodulitest, mida ühendatakse omavahel meie patenditud lukusüsteemiga. Ülekülvatud pinnasele paigaldatakse kärge, kus hakkabki tärkama muru. Kärje kasutamisega muruplatsi loomise maksumus on kõrgem võrreldes traditsioonilise meetodiga, kuid arvestades sellega, et kärje abil loodud muruplatsil puuduvad edasised ekspluatatsioonikulud ning see on väga vastupidav ja pika kasutuseaga, võib kindlalt väita, et raha säästmise poolest õigustavad esialgsed kulutused end täielikult ära.

Aiamaal kasutamiseks mõeldud murukärg – võimalus organiseerida sellist juurdepääsuteed teie suvemajale, mille esteetiline efekt ületab mitmekordselt tavalisi betoonist platse. Peale selle ei kahjusta sellist rohelist muruplatsi ei tuul, vihm ega autorattad. Murukärge võib kautada ka laste mänguväljakute rajamiseks. Selliste puhkealade peamiseks eeliseks on nende ohutus võrreldes tsementeeritud variantidega – tõenäosus saada ohtlikke traumasid murule kukkumisel on suhteliselt väike.

Murukärjed aiaradade jaoks: ECORASTER Е40, S50.

Firma «GRAN PREMIUM» pakub teile aiaradade jaoks mõeldud murukärgesid, mille hind vastab täielikult nende kvaliteedile. Kõikide ECORASTER toodete tootmisel kasutatakse ainult kvaliteetseid materjale ning kaasaegseid tehnoloogiaid. Keskkonnasõbralikkus, lihtne paigaldamine ja pikk kasutusiga – need on meie ettevõtte poolt müüdavate aiaradade jaoks mõeldud murukärgede peamised omadused, mille hind on võimeline üpris edukalt konkureerida teiste turul olevate pakkumistega.

ECORASTER kärgede võrdlemisi väike kaal lihtsustab tunduvalt nende transportimist, samuti vähendab ajalist kulu ning nõuab vähem füüsilisi pingutusi nende monteerimisel ja paigaldamisel.

Murukärg aiaradade jaoks - eelised

Murukärgedest katte peamiste eeliste seast võib välja tuua järgmisi momente:

 • pinnase loomulik drenaaž;
 • kindlus ja vastupidavus mehaaniliste koormuste suhtes;
 • kindlus ilmastikuolude ja sademete suhtes;
 • pinnase kaitse erosiooni eest;
 • vääriline välisilme.

Aiaradade jaoks murukärje eest väljakäidud rahasumma tasub end lähitulevikus ära, sest sellised rajatised ei vaja kallihinnalist hooldust ning on väga pika kasutuseaga. Murukärgede soetamist õigustavad ka nende suhteliselt väikesed paigaldamiskulud võrreldes betooni variandiga. Ehitusmaterjalide ja spetsiaalse tehnika soetamise vajaduse puudumise tõttu on murukärjed optimaalseks lahenduseks aiaradade ehitamisel.

Autorattad, hoovihmad, kontsad – kõik need tegurid ei avalda mingisugust mõju aiaradade välisilmele, kus aluspõhjaks on murukärg. Konstruktsiooni moodulid hoiavad ning kaitsevad pinnast takistades selle lagunemist ja hävimist.

Murukärg aiaradade jaoks – soovitused, kuidas teha õiget valikut

Tänapäeval pakutakse maailmas aiaradade jaoks terve hulk erinevaid murukärgi, mille hind varieerub päris suures vahemikus. Üha enam kasvav nõudlus antud tootekategooria järele põhjustab ka seda, et turul hakkab ilmuma aina rohkem ebakvaliteetset toodangut, mille hind ei ole selle ekspluatatsiooni ja kvaliteedi näitajatega vastavuses. Selleks, et vältida selliste toodete soetamise võimalust, tuleks eelistada ainult tuntud tootjate toodangut.

Sobiva murukärje valimisel tuleks pöörata tähelepanu ka sellistele momentidele nagu kärjeaukude suurus ja kuju, mooduli kaal, värvus ja muud tehnilised näitajad. Üsna tähtsaks teguriks on ka kärje valmistamisel kasutatud materjalide koostis ja kvaliteet.

Murukärg ratsaspordi jaoks: ECORASTER Е40, E50, S50, TS50, TE40, SOFTGROUND.

Ettevõtte „GRAN PREMIUM“ poolt pakutav ratsaspordi jaoks mõeldud murukärg ühendab endas selliseid omadusi nagu kindlus, vastupidavus ja keskkonnasõbralikkus. Moodulite konstruktsioon võimaldab ilma erilise vaevata ühendada neid üheks ühtlaseks katteks. Meie toodangut töötatakse välja spetsiaalselt ratsaspordi jaoks, mistõttu erineb see oma eriti kõrge vetruvuse ja elastsuse poolest, mis aitavad amortiseerida kabjalööke ning jaotada õigesti rõhku, vähendades seeläbi koormust hobuste liigestele.

Ratsaspordi jaoks mõeldud murukärg laseb veel hästi sisse imenduda ja ei jäta seda muru peale seisma ning isegi peale tugevat vihmasadu jääb maneeži kate ühtlaseks ja tasaseks ning ei muutu üleliigse vee tõttu tümaks.

Ratsaspordi jaoks mõeldud murukärgede suhteliselt väike kaal kergendab märkimisväärselt soetatud kauba transportimise protsessi ning vähendab ka selle kokkupanemiseks ja paigaldamiseks vajaminevate füüsiliste pingutuste ja materiaalsete vahendite hulka. Sellise katte panemine ei nõua erilisi oskusi – põllu või maneeži aluspõhjale asetatakse ratsaspordi jaoks mõeldud murukärge, mille moodulid täidetakse kas killustiku või liivaga ning selle peale pannakse juba kvartsliiva ja tükeldatud geotekstiili segust koosnevat töökihti. Peale selle, et ratsaspordi jaoks mõeldud murukärg eraldab turvaliselt erinevaid kihte, takistades nende segunemist, tugevdab ta ka pinnast, kaitstes seda erosiooni eest.

Ratsaspordi jaoks mõeldud murukärg – saadavad eelised

Hipodroomide ja maneežide ehitamine ja korraldamine ECORASTER ratsaspordi jaoks mõeldud murukärgede abil omab tervet rida eeliseid võrreldes teiste võimalike variantidega. Antud lahenduse peamistest eelistest võib välja tuua järgmisi:

 • väljade ja platside suurepärased tehnilised näitajad,
 • vastupidavus ja pikaealisus,
 • madalad ekspluatatsiooni kulud,
 • pikk kasutusperiood,
 • hea mõju ümbritsevale keskkonnale.

Ratsaspordi jaoks mõeldud murukärgede rakendamisega tehtud katte üheks tähtsaks plussiks on selle rajamisega seotud tegevuste suhteliselt väike maksumus. Kärgede paigaldamine ei nõua mingisugust spetsiaalset tehnikat või transporti, suurt töötajate arvu ning ehitusmaterjalide soetamist. Kui ratsaspordi jaoks mõeldud murukärjed on valitud õigesti, siis nende monteerimine ja paigaldus võtab üsna vähe aega ja füüsilisi pingutusi.

Murukärjed tuletõrje läbisõiduteede jaoks: ECORASTER Е50.

Ehitiste suur tihedus ei võimalda uute parkide ja roheliste alade loomist ning seepärast võimaldavad sellised lahendused nagu ökoparkimisplatside, muruga juurdepääsuteede ja tuletõrje läbisõiduteede loomine parandada üksikute rajoonide haljastustaset.

Üheks peamiseks konstruktiivseks elemendiks „roheliste“ juurdepääsuteede rajamisel on plastist valmistatud murukärjed. Need elemendid on kärgstruktuuriga, tänu millele lasevad vabalt läbi niiskust väljastpoolt ning ei takista muru ja taimede kasvamist mulla sees.

Murukärje peamiseks ülesandeks on kaitsta taimede juurestikku survest ja raskusjõust, mida avaldavad pinna peal sõitvad transpordivahendid, eesmärgiga säilitada haljastusala meeldivat välisilmet ja funktsionaalsust. Murukärgede abil ehitatud tuletõrje läbisõiduteede konstruktsioon – see on alati ideaalselt tasane ja kahjustuste eest kaitstud kate, mis on võimeline taluda ka väga suuri koormuseid (sõidu- ja veoautode liikumist), säilitades seejuures oma meeldivat välisilmet ja terviklikkust.

Tuletõrje läbisõiduteede jaoks mõeldud murukärjed firmalt „GRAN PREMIUM“

Kui te soovite ehitada tuletõrje läbisõiduteid ja juurdepääsuteid ning kasutada seejuures murukärge, kuid ei tea millise antud valdkonnas Eestis tegutseva firma poole pöörduda, siis – tulge meie juurde. Kõiki meie tooteid toodetakse Saksamaal, mispärast on alati tagatud nende toodete kõrge kvaliteet ning ka vastavus kõikidele rahvusvaheliste standartide nõuetele. Tootevalik sisaldab erinevat liiki ökokärgesid: nii tavaliste (sõiduautodele) kui ka tugevdatud ökoloogiliste tuletõrje läbisõiduteede (veoautodele, bussidele jt.) ehitamiseks. Tänu sellele on igal meie kliendil võimalus soetada vajalikku murukärje liiki vastuvõetava hinnaga.

Tuletõrje läbisõiduteede jaoks mõeldud murukärgede müük ongi „GRAN PREMIUM“ ettevõtte üks prioriteetseimaid suundi ning seepärast läheneme me iga tellimuse täitmisele erilise tähelepanuga.

Murukärjed helikopteri platside jaoks: ECORASTER Е50.

Selleks, et stardi-maandumisplats vastaks kõikidele ehitusnormidele ning erineks oma heade ekspluatatsiooni näitajate poolest, peab selle projekt nägema ette vastupidavat ja hästi püsivat aluskihti, mis mitte ainult kannataks rasketehnika kaalu, vaid ka kaitseks rohelist katet kahjustuste eest. Kõikide nende ülesannetega saavad suurepäraselt hakkama helikopteri platside jaoks mõeldud murukärjed, mis on valmistatud kaasaegsetest vastupidavatest, kuid samal ajal kergetest materjalidest.
Vastupidavat, ökoloogilist ja praktilist helikopteri stardi-maandumisplatsi ehitamiseks mõeldud murukärge paigaldatakse spetsiaalselt tihendatud liiva ja kruusa segust koosnevale kõvale aluspinnale, tänu millele saavutatakse ühtlase ja ühetasase pinnaga ning ilusa välisilmega muru, mis ei halvene ka isegi väga intensiivse kasutamise puhul.

Tänu oma poorsele struktuurile ja täiendavate jäikusribide olemasolule on helikopteri platside jaoks mõeldud murukärjed võimelised kannatada erineva suunaga ja intensiivsusega koormisi: dünaamilisi, staatilisi, vertikaalseid, horisontaalseid jm. Poorid võimaldavad taimedel takistamatult kasvada ja areneda, läbi nende satub keskkonna niiskus ka kärgkonstruktsiooni alla ning tänu jäikusribidele on ka taimede juured kindlalt kaitstud mehaaniliste kahjustuste eest. Kõik see muudab murukärjest ehitatud helikopteri platse parimateks nii kasutamise mugavuse kui ka esteetilise välisilme poolest.

Ettevõtte „GRAN PREMIUM“ pakkumised

Kõik meie poolt müüdavad spetsialiseeritud ehitusmaterjalid on toodetud Saksamaal, mispärast erinevad nad oma kõrge kvaliteedi ja vastuvõetava hinnataseme poolest. Ükskõik milliseid meie kataloogis esindatud murukärgede liike võib soetada piiramatus koguses. Suuremahuliste tellimuste puhul (kui toodangu maht on võrdne ühe eurorekka mahutavusega) on kauba kohaletoomine tasuta või minimaalse hinnaga.

Tehes koostööd ettevõttega „GRAN PREMIUM“ erinevate funktsionaalsete objektide haljastamise küsimuste lahendamisel võib klient olla kindel, et ta saab tõeliselt kvaliteetset toodet, mis on võimeline tagada helikopteri platsi, tuletõrje läbisõidutee, hobuste tarandi ja muude taoliste murukattega objektide soovitud funktsionaalseid omadusi ning ka meeldivat ja tähelepanuäratavat välisilmet.

Ajutiste teede ehitus: ECORASTER Е50.

Ajutiste teede ehitamine – see on esimene küsimus, mida ehitusettevõtted peavad lahendama ükskõik milliste tööde uuel objektil teostamise juurde asumise alguses. Transpordi kommunikatsioonide puudumine takistab ehitustööde efektiivset teostamist, sest pole võimalik tuua kohale vajalikku tehnikat ja materjale. Ajutiste teede ehitamine on aktuaalne mitte ainult ehitustööde teostamise ajal – neid tehakse ka juhul, kui mõnda teejuppi suletakse remondile või näiteks taliteede (talvisel perioodil liikumiseks mõeldud teede) organiseerimiseks.

Ajutused teed ehituses – need on kõrgendatud kasutusvajadusega alad, mistõttu tuleb nende ehitamisel pöörata erilist tähelepanu materjalide valikule.

Ajutine tee ehitamisperioodi ajaks – geovõrkude eelised

Kaasaegsed võimsad murukärjed võimaldavad kiiresti teostada kõiki tegevusi, mis on seotud selliste ajutiste teede ehitamisega, mis säilitavad oma ekspluatatsioonilisi omadusi ka raskete kliimatingimuste ja suuremate mehaaniliste koormuste perioodil.

Ettevõtte „GRAN PREMIUM“ poolt pakutavaid murukärgi, mis on mõeldud ajutiste teede ehitamiseks, sealhulgas ECORASTER E50 ja GE50, valmistatakse ainult kvaliteetsetest materjalidest ning arvestades sellega, et nendele hakatakse rakendama üsna suuri koormuseid. Kogu tootmisprotsessi range kontrollimine võimaldab viia tehasepraaki miinimumini. Innovatiivsete tehnoloogiate rakendamine tagab meie toodangule suurepäraseid ekspluatatsioonilisi omadusi ning ka võimalust säilitada neid omadusi nii madalate kui ka kõrgete temperatuuride juures.

Ajutiste teede jaoks mõeldud murukärgede pikaajalist ja tõrketut kasutamist ehitustööde teostamise perioodil kindlustavad järgmised tegurid:

 • püsivus keemiliste ühendite ja ainete suhtes,
 • korrosioonikindlus,
 • vastupidavus (tühjas olekus kuni 20,6 tonni ühe telje kohta ja 350 tonni 1m2 kohta),
 • kvaliteetne kinnituste süsteem.

Murukärje kasutamine ajutiste teede ehitamisel õigustab ennast ka majanduslikust vaatenurgast. Vastuvõetav hind ning vajaduse puudumine kaasata protsessi rohket arvu töötajaid ja spetsiaalset tehnikat muudavad antud lahendust soodsamaks võrreldes teiste meetoditega.

Tasub ka öelda, et peale ehitustööde lõpetamist võib ECORASTER murukärgi demonteerida ning ehitada nendest ajutisi teid uues kohas.

Sõiduteede äärte tugevdamine: ECORASTER E40, E50.

Sõiduteede äärte tugevdamine murukärje abil on tänapäeval üks populaarsemaid sõiduteede seisukorra parandamise meetodeid. Teeäärte tugevdamiseks kasutatav kärg võimaldab stabiliseerida pinnast ning hoida ära pinnakihtide liikumist.

Ettevõte „GRAN PREMIUM“ pakub teile kvaliteetset kärge teeäärte tugevdamiseks, mis ühendab endas selliseid omadusi nagu vastupidavus, pikaealisust ja kindlust. Meie poolt müüdava toodangu tootmisel kasutatakse ainult ökoloogiliselt puhtaid materjale, mis muudab antud toodangut absoluutselt ohutuks inimese tervisele ja ümbritsevale keskkonnale. Kaasaegne seadmestik, innovaatilised tehnoloogiad ja kõikide tootmisprotsesside mitmetasantiline kontroll – kõik see võimaldab meie ettevõttel tarnida turule kvaliteetseid ning kõikidele vajalikele kriteeriumidele vastavaid teeäärte tugevdamiseks mõeldud geovõrke objektiivse ja konkurentsivõimelise hinnaga.

Sõiduteede äärte tugevdamine – põhimõte ja nüansid

Murukärg, mis on mõeldud teeäärte tugevdamiseks, kujutab endast polümeerset konstruktsiooni. Süsteem ise moodustab püsikindlat karkassi, mis fikseerib maapinnal olevat pinnast. Kärje täitmine läbilaskvate materjalidega (killustik, liiv) avaldab positiivset mõju teeäärte vastupidavusele ja tugevusele.

Sõiduteede äärte tugevdamine – protsess, mis ei nõua suuri ajalisi ja materiaalseid kulutusi võrreldes teiste eksisteerivate meetoditega. Äärte tugevdamine plastkärje abil võimaldab säilitada pikema aja jooksul pinna välisilmet, mis ei vaja ka suuri ekspluatatsiooni kulusid.

Nõlvade ja pervede tugevdamine: ECORASTER Е40, E50, S50, GE50, GE40.

Nõlvade tugevdamine – üks valdkondadest, kus tänapäeval kasutatakse väga edukalt murukärge. Kärje üsna vastuvõetav hind ja selle paigaldamise suhteliselt väike maksumus ning ka saadavate pindade kõrge kvaliteet selgitavad ära tarbijate suurt huvi sellise nõlvade tugevdamismeetodi vastu.

Ettevõte „GRAN PREMIUM“ pakub teile maa-alal asuvate nõlvade tugevdamiseks mõeldud tooteid, mis erinevad oma väga kõrge kvaliteedi, vastupidavuse ja pikaealisuse poolest. Kõikide toodete valmistamisel kasutatakse ainult ökoloogiliselt puhast toorainet, mis muudab neid tooteid ohutuks nii inimese kui ka ümbritseva keskkonna jaoks. Õigesti paigaldatud nõlvade, kraavide ja muude territooriumide tugevdamiseks mõeldud kärg hakkab teid pika aja vältel rõõmustama oma omadustega, kuna erineb oma hästi pika ja katkematu ekspluateerimise poolest. Toodete väike kaal kergendab märkimisväärselt nende transportimist ja monteerimist ning kvaliteetselt teostatud tööd kindlustavad ühtlaselt sirget ja vastupidavat nõlvade kasutuspinda.

Nõlvade ja pervede tugevdamine kärgede abil – iseärasused ja eelised

Millist nõlvade tugevdamiseks mõeldud kärge valida sõltub järgmistest teguritest:

 • täitematerjal,
 • nõlvade rakendatav koormus,
 • tugevdatava pinna suurus.

Nõlval asuva pinnase tugevdamiseks mõeldud murukärg kujutab endast polüetüleenist valmistatud konstruktsiooni. Kärje tootmisel kasutatav materjal on toksiinidevaba ja vastupidav UV-kiirguse suhtes. Peale selle on jäärakute nõvade tugevdamiseks mõeldud murukärjed vastupidavad ka vee ning teiste ümbritseva keskkonna tegurite mõjude suhtes, mis võimaldab toodetel säilitada oma omadusi väga pika aja jooksul.

Teiste kärgede omaduste seast, tänu millele võib neid kasutada isegi järskude nõlvade tugevdamiseks, võib välja tuua järgmisi tähtsamaid momente:

 • võib ekspluateerida;
 • lasevad läbi niiskust;
 • ei kõdune ega lagune;
 • ökoloogiliselt ohutud;
 • ei mudastu;
 • tagavad pinnasele dreeniefekti;
 • kordavad reljeefi kontuuri;
 • soodustavad taimede intensiivsemat kasvu.

Ajapikku, kui taimejuured kasvavad murukärjele ümber, hakkab see väga hästi stabiliseerima pinnast ning looma loomulikku keskkonda taimede ja putukate elunemiseks, mis omakorda avaldab positiivset mõju pinnase seisundile.

Nõlvade tugevdamine aiamaal – nõuanded ja soovitused

Selleks, et nõlvade tugevdamine teie aiamaal saaks teostatud õigesti, tuleb järgida järgmisi soovitusi:

 • enne ECORASTER murukärje paigaldamist tuleks nõlva pinda tasandada ning teha seda seal kasvavatest taimedest puhtaks;
 • teostada kärje paigaldamise töid vastavalt projektile;
 • järskude nõlvade puhul (üle 20%) tuleb kärge pinna juurde kinnitada terasest vainaeltega.

Kummist matid: ECORASTER SOFTGROUND.

„GRAN PREMIUM“ esitab mitte kalleid kummist matte, mis on mõeldud efektiivseks võitlemiseks õuepori vastu. Kummist katteid võib kasutada nii hoone sees kui ka väljaspool ning need sobivad väga hästi jalatsite märkamatuks ja kiireks porist puhastamiseks enne ruumi sisenemist. Neid võib asetada ükskõik millisele pinnale, sobivad suurepäraselt kontorites ja kaubanduskeskustes, restoranides, administratiivsetes hoonetes, eramajades ja hoonete eesruumides kasutamiseks. Samuti võib neid paigaldada trepikodadesse ja trepiastmetele.

Porimatid on heliisoleeriva ja libisemisvastase toimega. Neid on väga lihtne hooldada ning nende puhul on tegemist äärmiselt mittenõudliku ja pikaealise kattega, mis on mõeldud kasutamiseks karmide ekspluatatsiooni tingimistega kohtades. Mugavad ja vastupidavad libisemisvastase efektiga katted on valmistatud kõrgkvaliteetsest toorainest ning kujutavad endast lõpetatud porivastast lahendust, mis on täielikult kasutamiseks valmis.

Kuidas valida õigesti kummist põrandakatet?

Meie firma kataloogis on esitatud kummist põrandamatid, mis on mõeldud kasutamiseks erinevates tingimustes. Kõikide konstruktsioonide pealispind puhastab tõhusalt jalatsitalda veest, porist ja liivast, mis imenduvad ning jäävad mati sisse. Matte on lihtne lõigata, mis võimaldab teha katet ükskõik millise kuju ja mõõduga.

Täielik hügieenilisus välistab seente ja bakterite levikut ning lubatud koormuste kõrge tase ja kõrgendatud amortisatsioonivõime muudavad tootmispindade mõeldud matte ideaalseks lahenduseks kõikides tootmisvaldkondades. Selline kate erineb oma kõrgema tiheduse ja kulumiskindluse poolest. Peale selle mängivad üsna tähtsat rolli ka teised materjali eelised:

 • kõrge heliisoleerimisvõime;
 • võime summutada vibratsioone;
 • kõrgendatud vastupidavus mehaaliniste löökkoormuste suhtes;
 • vastupidavus erinevate keemiliselt aktiivsete keskkondade negatiivse mõju suhtes;
 • kõrvaliste lõhnade puudumine ja hooldamise lihtsus.

Kõik ülaltoodud eelised koos täieliku keskkonnasõbralikkusega võimaldavad kasutada laialt antud matte ajutiste teede, jooksuradade, ülekäiguradade, parklate ja erineva otstarbega ajutiste platside jaoks. Katete kõrge kvaliteet, paigaldamise kiirus ja puhtus, libisemisvastane pealispind, kõrgendatud hügieenilisus ja vastupidavus abrasiivse kulumise suhtes laiendavad maksimaalselt nende võimalikke kasutusalasid ja –valdkondi. Neid on lihtne panna nii kõvale kui ka pehmele aluspinnale.

Kummist põrandamatid ja libisemiskindlad kummist vaibad puhastavad suurepäraselt jalatsitalda peensodist, veest ja liivast ning sobivad kasutamiseks väljas, hoone sees või esiruumides. Vastupidavus ümbritseva keskkonna negatiivsete mõjude suhtes, madal hind ja hooldamise lihtsus muudavad neid mudeleid kõige universaalsemaks ja praktilisemaks kaitsekatte variandiks.

Tänu libisemiskindlale rihvelpinnale on antud vaibad väga efektiivsed kasutamiseks erinevatel pindade liikidel, eriti sellistel nagu keraamiline graniit, marmor, kõnnitee- või kahhelplaat. Neid on väga mugav kasutada, lihtne puhastada ning võib ekspluateerida väga laias temperatuuride vahemikus.

Katuste haljastus: ECORASTER Е40, S50, ECOSEDUM PACK.

Katuste haljastus kujutab endast suurepärast võimalust rajada teie maja katusekattele väärilise välisilmega ja tõelise tervendava toimega puhkeala. Rohelised istandikud avaldavad positiivset mõju õhu koostisele ja puhtusele, kuna mitte ainult eraldavad hapnikku, vaid ka neelavad süsihappegaasi, peavad kinni tolmu ja muid kahjulikke aineid. Tänapäeval eksisteerib palju erinevaid meetodeid hoonete katudte haljastamiseks.

Peale tervendavat ja dekoratiivset efekti annab katuste haljastus ja praktilist kasu. Tännu pinnase soojusisoleerivatele omadustele avaneb hoone omanikele võimalus hoida kokku ülemiste korruste kütmisel ja konditsioneerimisel. Katuse haljastus pakub ka heliisoleerivat toimet tagades sellega vaikset ja rahulikku olemist.

Hoonete katuste haljastus – iseärasused ja nüansid

Katuste haljastus – trend, mis jõudis meie riiki Euroopast, kus on muutunud väga populaarseks tänu oma ilmselgetele eelistele ja suhteliselt väikesele hinnale. Tänapäeval eksisteerib kaks katuste haljastamise liiki – ekstensiivne ja intensiivne. Nende kahe meetodi peamisteks erinevusteks on istutatud taimede liigid ja hulk. Katuste ekstensiivne haljastus eeldab vähenõudlikku ja lihtsat taimestikku. Teine haljastusliik – see on rikkalikum taimestik, mis võib sisaldada isegi põõsaid ja puid.

Ettevõte „GRAN PREMIUM“ pakub katuse haljastus meie innovaatilise ECOSEDUM PACK toote abil. Antud toode kujutab endast spetsiaalselt projekteeritud plastmoodutit spetsiaalse substraadiga ning juba idandatud Sedumite (kukehari) perekonda kuuluvate taimedega. Katuste haljastamisel meie pakkide kasutamine vähendab tunduvalt materiaalseid kulutusi ja füüsilisi jõupingutusi, mis on vajalikud antud protsessi realiseerimiseks. Katuse haljastamisel ECOSEDUM PACK abil on terve rida eeliseid:

 • lihtne ja kerge paigaldus, mis ei nõua lisakulutusi;
 • tasane ja vastupidav kasutuspind;
 • saadud katte pikk kasutusperiood.

Geovõrkude ECORASTER paigaldamine

Aluspõhjaga ECORASTER murukärje paigaldus

Kärgede täitmine
ECORASTER-it võib täita paljude materjalidega. Autoparklate ja läbisõiduteede haljastamiseks soovitame liiva ja huumuse segu omavahelises suhtes 60/40 (kui kärgede kõrgus on 50mm, siis umbes 0,05m3 ühe ruutmeetri kohta ja kui kärgede kõrgus on 30mm, siis 0,03m3 ühe ruutmeetri kohta).

Täitematerjali kogust arvutatakse välja järgmise valemiga:
Maht (m3) = 0,95 x katte pindala (m2) x murukärje kõrgus meetrites. (Näide: 10 m2 murukärje jaoks kõrgusega 5cm on vaja 0,95 x 10 x 0,05 = 0,475m3 taitematerjali).

Kruus või mulla/liiva segu peaksid olema kärgedes äärest pisut madalamal. See jaotab ratastelt või jalatsitelt tekkivat koormust murukärje pinnale ning hoiab ära täitepaterjali pinda liigsest tihendamisest. See tagab samuti paremat vee äravoolu pinnalt (kruusaga variandi puhul) ning kaitseb taimede juurestikku (muru puhul).

Tasandav kiht
Selleks, et tasandada kõiki aluspinna konarusi, ECORASTER murekärje alla pannakse ning tambitakse 20mm liiva-kruusa segu (ligikaudu 0,02m3 ühe ruutmeetri kohta).

Kandev ja dreeniv kiht
Selleks, et tagada optimaalset pinna drenaaži peab kasutama killustiku kihti (5/32 millimeetrit), kõrgus umbes 100-250mm sõltuvalt loodusliku pinnase tasasusest.


Ilma vundamendita ECORASTER murukärje paigaldus

Rohu või vedeldatud mulla ülemist kihti võetakse maha ja viiakse ära. Moodustatakse 1-2% pinna kallakut. ECORASTER-it paigaldatakse nüüd vahetult looduslikule pinnasele.

Tähelepanu:
Kui te paigaldate ECORASTER-it vahetult looduslikule pinnasele, siis niiskuse imendumine jääb samaks, nagu see oli enne murukärgede paigaldamist. Kui on tegemist savise või savimullase pinnasega, mille puhul ei saanud vesi ennem hästi imenduda, ei imendu see ka pärast ECORASTER murukärje paigaldamist. Seepärast on soovitatav panna põhja nõelläbilööva dornit geotekstiili kihti.

Video: ECORASTER murukärje paigaldus ilma killustikust aluspõhja ettevalmistuseta. (Euroopas tuntakse antud kärge ka Ecogrid kaubamärgi all).

Video: ECORASTER murukärje paigaldus tasasele aluspõhjale ilma ettevalmistustöid teostamata.

 

Kuivõrd vastupidav on ECORASTER murukärg?

Mis puudutab ECORASTER murukärje vastupidavust, siis saksa ettevõtte inseneride katsete tulemused on näidanud, et murukärg ECORASTER E50 võimaldab vähendada koormust aluspinnale 50 korda! See tähendab, et keskmise sõiduauto ratas surub ilma murukärjeta pinnasele kaaluga ~500kg ning murukärje olemasolu puhul on antud surve suurus kõigest 10kg, ülejäänud koormus jaotatakse kõrvalolevatele moodulitele. See võimaldab paigaldada antud murukärge ilma killustikust padja ette valmistamata. Seejuures tuleb mõista, et dreenivad omadused jäävada sellisel ökoparklal nagu ennemgi.


Murukärje monteerimise ajal või selle normaalse kasutamise ajal – kaevamis- ja transpordimasinaid, traktoreid, aururulle või täislaaditud kallureid võib vedada võrkude peal kohe.
Kogu süsteem haakub, luues mulla pinnal sidusat ja terviklikku struktuuri: läbilaskvat ja pikaealist!

 

Näita korraga:
Sorteeri:
Murukärg Ecaraster Bloxx
ECORASTER Bloxx toimib vastavate betoonplokkide hoideraamina ja sellel on sisseehitatud drenaažikanal, mis ei saa ummistuda. Lisaks suurele sillutamiskiirusele tagab see ka pideva voolu ja võ...
ECORASTER Bloxx toimib vastavate betoonplokkide hoideraamina ja sellel on sisseehitatud drenaažikanal, mis ei saa ummistuda. Lisaks suurele sillutamiskiirusele tagab see ka pideva voolu ja võimaldab vihmaveel suures osas välja imbuda. Tänu erinevat värvi kividele, valikulise...
45.95 EUR 1 m2 (kivideta)
Murukärg ECORASTER E40 XXL
ECORASTER E40 XXL – universaalne murukärg, mis erineb oma kõrgete kasutusomaduste poolest, kuid ei ole seejures kõrges hinnavahemikus. Murukärge kasutatakse vä...
ECORASTER E40 XXL – universaalne murukärg, mis erineb oma kõrgete kasutusomaduste poolest, kuid ei ole seejures kõrges hinnavahemikus. Murukärge kasutatakse väga laialt erinevates valdkondades: ökoparklad, kõnniteed, juurdepääsu teed, e...
20.65 EUR 1 m2
Murukärjed ECORASTER E30 Ökonoomne
ECORASTER E30 – universaalne murukärg, mis erineb oma kõrgete kasutusomaduste poolest, kuid ei ole seejures kõrges hinnavahemikus. Murukärge kasutatakse väga ...
ECORASTER E30 – universaalne murukärg, mis erineb oma kõrgete kasutusomaduste poolest, kuid ei ole seejures kõrges hinnavahemikus. Murukärge kasutatakse väga laialt erinevates valdkondades: kõnniteed ja jalgrattarajad, katuste haljastus, juurdepä...
21.65 EUR 1m2
Murukärjed ECORASTER E40 Universaalne
ECORASTER E40 – universaalne murukärg, mis erineb oma kõrgete kasutusomaduste poolest, kuid ei ole seejures kõrges hinnavahemikus. Murukärge kasutatakse väga ...
ECORASTER E40 – universaalne murukärg, mis erineb oma kõrgete kasutusomaduste poolest, kuid ei ole seejures kõrges hinnavahemikus. Murukärge kasutatakse väga laialt erinevates valdkondades: ökoparklad, kõnniteed, juurdepääsu teed, erama...
23.65 EUR 1m2
Murukärjed ECORASTER E50 Võimas
Murukärg ECORASTER E50 on kõige võimsam kõikidest ECORASTER murukärgedest. Tühjas olekus talub antud murukärg koormust kuni 300 tonni ühe ruutmeetr...
Murukärg ECORASTER E50 on kõige võimsam kõikidest ECORASTER murukärgedest. Tühjas olekus talub antud murukärg koormust kuni 300 tonni ühe ruutmeetri kohta ja kuni 20 tonni ühe telje kohta. Antud murukärg erineb oma eriti suure vastupidav...
30.40 EUR 1m2
Murukärjed ECORASTER S50 Superelastne
ECORASTER S50 on kõrge elastsusega. Tänu sellele kasutatakse antud murukärje mudelit nõlvade ja pervede tugevdamiseks, veekogude ja jõgede kallaste tugevdami...
ECORASTER S50 on kõrge elastsusega. Tänu sellele kasutatakse antud murukärje mudelit nõlvade ja pervede tugevdamiseks, veekogude ja jõgede kallaste tugevdamiseks ning samuti ratsaspordis. Superelastne materjal ei muuda oma omadusi temperatuuri vahemikus -50...
26.60 EUR 1m2
Murukärjed ECORASTER GE40 Universaalne
Murukärg ECORASTER GE40 on rohelist värvi, selle tehnilised näitajad on sarnased ECORASTER E40 omaga. Tänu selle värvile ja kõrgele kvaliteedile kasutatakse antu...
Murukärg ECORASTER GE40 on rohelist värvi, selle tehnilised näitajad on sarnased ECORASTER E40 omaga. Tänu selle värvile ja kõrgele kvaliteedile kasutatakse antud murukärge väga aktiivselt territooriumide korrastamisel aia-maastiku ehituses. Muruk&aum...
24.25 EUR 1m2
Murukärjed ECORASTER GE50 Võimas
Murukärge ECORASTER GE50 peetakse maastiku ehituses optimaalseks lahenduseks. Antud murukärrjel on täpselt samasugused kõrged tehnilised näitajad nagu ka ECORASTER &n...
Murukärge ECORASTER GE50 peetakse maastiku ehituses optimaalseks lahenduseks. Antud murukärrjel on täpselt samasugused kõrged tehnilised näitajad nagu ka ECORASTER  E50-l, kuid see on rohelist värvi. Rohelist värvi murukärg sobib väga hä...
32.05 EUR 1m2
Ühendused murukärgede jaoks
Nurgaelement on mõeldud ECORASTER murukärgede ühendamiseks, võimaldades korrata maastiku pinda. Samuti on nurgaelemet nõlvade ja pervede lisatugevduseks ning kait...
Nurgaelement on mõeldud ECORASTER murukärgede ühendamiseks, võimaldades korrata maastiku pinda. Samuti on nurgaelemet nõlvade ja pervede lisatugevduseks ning kaitseb pinnast erosiooni eest.  Võib rakendada ...
10.25 EUR tk.
Pöördekoha element ECORASTER
ECORASTER pöördekoha elemente kasutatakse paigaldatava murukärje suuna muutmiseks, et luua terviklikku ja vastupidavat pinda. Selle tootmisel kasutatakse kvaliteetseid materjale,...
ECORASTER pöördekoha elemente kasutatakse paigaldatava murukärje suuna muutmiseks, et luua terviklikku ja vastupidavat pinda. Selle tootmisel kasutatakse kvaliteetseid materjale, mis erinevad oma vastupidavuse poolest eriti suurte koormuste, leeliste, hapete, järskude temp...
2.65 EUR tk.
Parkimisplatsi teemärgistus
Eraldi pakub SANGRIT ettevõte ECORASTER E40, E50 , TE40 ja TE50 süsteemide jaoks ka parkimisplatside teemärgiseid. Nende tootmisel on kasutatud kõrgkvaliteetseid materja...
Eraldi pakub SANGRIT ettevõte ECORASTER E40, E50 , TE40 ja TE50 süsteemide jaoks ka parkimisplatside teemärgiseid. Nende tootmisel on kasutatud kõrgkvaliteetseid materjale, mis on vastupidavad suurte koormuste ja temperatuuride kõikumiste suhtes. Parkimisplatsit...
1.85 EUR
Murukärg katuste haljastamiseks ECOSEDUM PACK
ECOSEDUM PACK – katuste haljastamiseks mõeldud moodul. ECOSEDUM PACK abil võib haljastada nii horisontaalseid kui ka vertikaalseid katuseid kaldega mitte üle 30&de...
ECOSEDUM PACK – katuste haljastamiseks mõeldud moodul. ECOSEDUM PACK abil võib haljastada nii horisontaalseid kui ka vertikaalseid katuseid kaldega mitte üle 30°. Mooduli struktuur võimaldab pidada kinni taimede jaoks vajalikku vee kogust. Samuti kasut...
Küsi hind