Linnataguste kruntide omanikud, mis tahes suuruses need krundid oleks, alati heaperemehelikult hoolitsevad nende eest, püüdes vääristada nende valdusi. 

On olemas palju võimalusi krundi vääristamiseks. Võib kutsuda maastikukujunduse spetsialiste, kes teavad, kuidas dekoreerida krunti ja oskavad seda teha. Ülesandega võib ka oma jõuga hakkama saada, uurides eelnevalt seda küsimust.Käesoleval ajal professionaalsete,  ja harrastusdisainerite teenusteks on esitatud piisav kogus erinevaid materjale, mis aitaks neil realiseerida ohjeldamatu fantaasia kogu lendu. Oluliseks momendiks on see fakt, et nendest materjalidest mõnede kasutamine on küllaltki lihtne.

Üheks selliseks materjaliks, millega saab tulla toime mitte ainult asjatundja, vaid ka iga suvitaja, kes tahab luua originaalse krundi kaunistuse, on dekoratiivne killustik.

Dekoratiivne killustik on looduskivi väikeste fraktsioonidega, mis saadakse peenestamise tulemusena.  Killustikul võivad olla erinevad fraktsioonid ja kujud, millest sõltuvad killustiku omadused, eelkõige selle tihedus.Näiteks jalgteede ja muude sarnaste kohtade sillutamiseks soovitavad eksperdid kasutada kuubikujulist graniitkillustikku, kuna just sellel  on suurim tihedus, mida on selles olukorras just vaja.Lisaks loodusliku värvi killustikule, on olemas ka värvitud killustik, millel on varjundite tohutu mitmekesisus.      Värvitud dekoratiivse killustiku kasutamine on väga mitmekesine:
  • esiteks, nagu sai juba öeldud – see on jalgteede vääristamine;
  • kruusatamine mööda suvekodu vundamendi;
  • erinevate aiamaa lillepeenarde dekoreerimine;
  • kunstlike veekogude põhjade dekoreerimine;
  • dekoratiivsete elementide loomine aiamaal;
  • lillepeenarde kujundus linna territooriumil;
  • territooriumi heakorrastus rituaalsete ehitiste kõrval.
Selline mitmekülgne kasutamine on tingitud killustiku mitmekesisusest. Näiteks marmorkillustiku matt varjund annab sellele juurde teatud omapära.Soetades dekoratiivset killustikku on vajalik pöörata tähelepanu kvaliteedile ja selle värvimise ökoloogilisele ohutusele.

Kasutatud värvi kvaliteedist sõltub dekoratiivse killustiku stabiilsus erinevatele atmosfääri- ja ilmastikutingimustele, ning vastavalt loodud kompositsiooni vastupidavus.