Lillepeenar ilma umbrohuta - lillepeenar kruusast
Kp: 13.01.2015
Клумба из гравия и без сорняков

 

Järjekordse suvehooaja alguses tekib võimalus realiseerida mitmed ideed ja plaanid, mis valmisid talvel. Üheks väga populaarseks kavatsuseks jääb suvilale külgneva territooriumi – eesaia - heakorrastus ja kaunistus. Siin juba kõik sõltub teie fantaasiast ja vabast ajast. Võib külvata korraliku ilumuru, istutada igihaljad taimed või heakorrastada lillepeenart.

Kõige populaarsemaks ja kättesaadavamaks variandiks on lillepeenarde ja iluaedade loomine. Kuid aga tahaks jõuda teha palju, mis tähendab, et lillepeenra loomine ei tohiks võtta kaua aega, kuna paljudele on tähtis mitte protsess ise, vaid tulemuste nautimine. Ja siin me puutume kokku probleemiga, mis on iseloomulik igale variandile - umbrohutõrje. Üks võimalustest on luua lillepeenar kruusast - õistaimede ja värvilise kruusatäite kombinatsioon nende ümber. Selline otsus lihtsalt ei anna umbrohule mitte mingisuguseid võimalusi rikkuda lillepeenart ning võimaldab meil ilmekalt dekoreerida valitud ala oma voli järgi. Me võime anda lillepeenrale juurde mis tahes kuju ja värvi, see sõltub meie fantaasiast ja kättesaadavast multšist.

Клумба из гравия без сорняков Клумба из гравия без сорняков
Палисадник из гравия Палисадник из гравия

 

Kuidas teha lillepeenart kruusast

Praegu, aprilli lõpus, kui maa on juba töötlemiseks valmis ja umbrohi veel alles plaanib välja ronida, on paras aeg hakata tegelema lillepeenra ülesloomisega ning me hakkame seda tegema, kasutades kaasaegseid tehnoloogiaid, mis põhinevad aia geotektsiilist ja spetsiaalsest Plantex umbrohutõrje membraanist koosneval komplekslahendusel. Komplekslahendusse kuulub kaks liiki geotekstiilist multškatet, spetsiaalsed seadmed selle kinnitamiseks, konteinerid kohalikuks lillede istutamiseks. Erinevaid fraktsioone ja värve dekoreeriv kruus.

Комплект Plantex для обустройства клумбы из гравия

 

Komplekt Plantex kruusast lillepeenra heakorrastamiseks. Plantex Bio-Pins biolagunevad nõelkinnitused, Plantex Premium Weedmax - membraan umbrohutõrjeks ja kruusamultši alus.

Esimese asjana tuleb meil valmistada ette koht - eemaldada mätas koos sellel kasvava umbrohuga ja anda lillepeenrale soovitud kuju, ehitades sellele piirde kõrgusevaruga, mis määratakse istutuskonteinerite kõrguse ja tulevaste kruusakihtide paksusega.

Pärast seda laotada geotekstiili multškatte esimene kiht, mis ennetab jäänud umbrohtude ja nende seemnete planeerimata kasvu ilma agressiivsete kemikaalide kasutamata.

Geotekstiilkangas lõigatakse arvestades lillepeenra vajalikku pindala ja kuju ning see pannakse kattuvalt, nii et moodustuks pidev kate. Kanga osad fikseeritakse omavahel spetsiaalsete nõekinnitustega, mis lagunevad täielikult 6 kuu pärast.

Pidevad multšikattes lõigatakse läbi vajaliku suurusega augud ja kaevatakse nõod pehmete istutuskonteinerite jaoks. Just nendesse istutatakse taimed – selleks tuleb need täita kasvupinnasega.

Pärast seda võib alustada täitmist kruusa esimese kihiga, mille peamiseks funktsiooniks on dreenimine ja vihmavee äravoolu teostamine. Esimese kruusa kihi paksus moodustab ligikaudu 2/3 piiri kõrgusest.

Järgmise sammuna on aia geoteekstiili teise kihiga katmine, mis teostab eraldaja rolli all oleva kruusafiltri ja üleval oleva dekoratiivse kruusakihi vahel.

Teostatakse lõplikku täitmist dekoratiivse kruusakihiga. Peamine ülesanne - maskeerida geotekstiili pealmine kiht, täielikult peites selle ning kujundada kompositsiooni soovitud mustri. Selleks tuleb kasutada eri värvi ja fraktsioonide suurusega kruusa.

 

Клумба из гравия без сорняков 1. Olles eemaldanud mätta kihi, lillepeenarde ehitatakse piirid.
Клумба из гравия без сорняков 2. Teostatakse multšikanga juurdelõikust ja paigaldamist, arvestades servade kattumist mitte vähem kui 10 cm.
Клумба из гравия без сорняков 3. Multšikanga juurdelõikust tehakse terava noa abil.
Клумба из гравия без сорняков 4. Geotekstiilkangas ühtlaselt fikseeritakse katte piiril spetsiaalsete nõelkinnitustega.
Клумба из гравия без сорняков 5. Kanga kinnitamiseks piiri juures kasutatakse metallkinnitusi.
Клумба из гравия без сорняков 6. Lillepeenra piiride külgnemise juhul otse maja seinaga, luuakse aste kruusast, vihmavee äravooluks.
Клумба из гравия без сорняков 7. Olles määranud taimede asetuse, valmistatakse ette istutuskonteinerite nõod.
Клумба из гравия без сорняков 8. Konteinerite suuruse järgi lõigatakse kangas augud ja kaevatakse nõod.
Клумба из гравия без сорняков 9. Pehme istutuskonteiner tagab taimede juurte kaitset kahjurite eest ja võimaldab eraldada istutamise tsooni kruuskihist.
Клумба из гравия без сорняков 10. Taimede istutamise protsessis täidetakse konteiner pinnasega.
Клумба из гравия без сорняков 11. Istutamisvaba ruum täidetakse kruusa esimese kihiga.
Клумба из гравия без сорняков 12. Enne kruusaga täitmist on soovitav kruusa üle uhtuda, et välistada lillepeenrale umbrohuseemnete sattumist.
Клумба из гравия без сорняков 13. Kruusale kaetakse kanga teine kiht, mis eraldab alumise kruusafiltri dekoratiivsest ülemisest.
Клумба из гравия без сорняков 14. Ettevaatlikult, et mitte kahjustada istutatud taimi, teostatakse täitmist dekoratiivse kruusa kihiga. Kujundatakse muster ja lillepeenra kompositsioon.
Клумба из гравия без сорняков 15. Dekoratiivse kruusa maht määratakse koha järgi sõltuvalt fraktsioonide suurusest.

 

 

Kirjuta kommentaar

Nimi:


Kommentaari tekst: Märkus: HTML kood ei ole lubatud!

Sisestage pildil nähtav kontrollkood:



Lillepeenar ilma umbrohuta - lillepeenar kruusast
Lillepeenar ilma umbrohuta - lillepeenar kruusast
Lillepeenar ilma umbrohuta - lillepeenar kruusast